Jačanje alumni mreže Fonda za otvoreno društvo (OSF) nastavlja se i u 2020. godini. Prvo u nizu druženja organizovano je u četvrtak 30. januara tokom kojeg su alumnisti i alumnistkinje imali prilike da saznaju o rezultatima European Social Survey, postulatima efikasne komunikacije i o mogućnostima primene programskog jezika R u društvenim i humanističkim naukama.
Nakon što je tim Beogradska otvorena škola u prethodnom periodu radio na povezivanju OSF alumni mreže sa donosiocima odluka, u saradnji sa OSF odlučio je da tokom 2020. godine u prvi plan istakne ekspertize alumnista i alumnistkinja kroz seriju seminara i predavanja. Tokom prvog susreta, Dragan Stanojević, alumnista i docent na Odeljenju za sociologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, predstavio je European Social Survey (ESS), kao i rezultate istraživanja u kojem je i Srbija bila uključena. ESS je međunacionalna anketa koja se sprovodi širom Evrope. Svake dve godine intervjui licem-u-lice sprovode se sa novoizabranim građanima i građankama na reprezentativnom uzorku. Istraživanje meri stavove, verovanja i obrasce ponašanja u više od trideset država, a podržano je od strane Evropske komisije kroz European Research Infrastructure Consortium (ERIC).
Pored ove inspirativne prezentacije, alumnisti i alumnistkinje su imali prilike da kroz rad sa Stevanom Vujasinovićem saznaju kako da svoje rezultate efikasno predstave donosiocima odluka i zašto je potrebno da izađu iz striktno akademskih krugova. Potom, na radionici sa Tatjanom Kecović prošli su kroz načine na koje mogu primeniti programski jezik R u svojim istraživanjima.
Potencijal koji alumni mreža Fondacije za otvoreno društvo poseduje prepoznat je od strane Beogradske otvorene škole i same Fondacije. Zato BOŠ godinama unazad ulaže napore kako bi potencijal alumni mreže izražen u ekspertskom znanju bio iskorišćen i pretočen u konkretne rezultate koji mogu služiti kao predlog i model regionalnim političkim odlučiocima u cilju ekonomskog i demokratskog jačanja ovog regiona.