U utorak 22. februara 2019. godine je na 16. spratu Beograđanke započet prolećni semestar za 26. generaciju obrazovnog programa "Studije budućnosti".
Početak prolećnog semestra je obeležilo predavanje Jelene Babić, programske menadžerke BOŠ-a, na intenzivnom modulu "Evropa", kao i predstavljanje formi završnog projekta na kojima će studenti raditi, kao redovnu aktivnost u okviru programa. Pomenut intenzivni modul ima za cilj da studente temeljno pripremi i uvede u sledeći modul Pogledi ka Evropi, koji zvanično počinje 1. februara.
Pored modula koji se bavi Evropskom unijom i evropskim integracijama, studenti i studentkinje 26. generacije po prvi put na programu imaju priliku da pohađaju i novoosnovani modul Učionica 4.0. Ovo je modul koji je sastavio programski odbor BOŠ-a, ojačan novim članovima Lazarom Džamićem, predavačem na Fakultetu za medije i komunikacije, i Dobrivojem Erićem, rukovodiocem sektora za međunarodnu saradnju u Centru za promociju nauke. Učionica 4.0 se bavi Četvrtom tehnološkom revolucijom, i rapidnim promenama u modernoj civilizaciji koje ona nosi. Kako bi BOŠ svoje studente i studentkinje što bolje pripremio za turbulentna vremena koja dolaze, predavanja na modulu su izuzetno raznovrsna, pokrivajući sve neizostavne aspekte digitalne revolucije. Samo neke od tema su: Jugaad - inovacije u zemljama trećeg sveta, Veštačka inteligencija, i Uticaj novih tehnologija na etiku poslovanja.
U drugom semestru studente očekuje veliki broj interesantnih i dinamičnih aktivnosti. Jedna od njih je i Zimska škola timskog rada, na kojoj će se studenti, boraveći van Beograda, baviti i učiti o konceptima liderstva i timskog rada od strane profesionalnog BOŠ tima, dok i sami zajednički koračaju ka tome da postanu jak i jedinstven tim.
Još jedan novitet na Studijama budućnosti jeste Students2Students program, gde će studenti imati priliku da u okviru generacije drže predavanja svojim kolegama i koleginicama, sa temama po njihovom izboru. Na ovaj način će studenti imati sjajnu priliku da međusobno podele svoja znanja, iskustva i interesovanja, dok istovremeno unapređuju svoj javni nastup i prezentacione veštine. Studenti sa izabranim temama će jednom mesečno držati specijalna predavanja, pažljivo osmišljena i pripremljena, uz podršku BOŠ tima.
Uz veliki broj uzbudljivih aktivnosti, Studije budućnosti nastavljaju i sa već dobro ustanovljenim Alumni2Students programom mentorstva, i programom prakse. Naravno, slobodne aktivnosti za studente i studentkinje se nastavljaju, pa ih tako već polovinom februara čeka sledeći književni klub koji se bavi knjigom Viktora Frankla "Zašto se niste ubili", koji će moderirati jedan od studenata 26. generacije. U narednom mesecu je takođe planirano Artificial Intelligence filmsko veče, kao i mnoga druga kulturna i zabavna dešavanja, tako da studenti Studija budućnosti zaista imaju čemu da se raduju u ovom prolećnom semestru.