Slobodno vreme otvara mogućnosti za izgradnju inkluzivnih omladinskih zajednica. Kako se to može postići? Iskustvo i znanje iz Bugarske, Austrije, Belgije i Srbije podeljeno je na završnom sastanku partnera u periodu od 2-3. jula 2019. godine, dok su inkluzivne poruke i primeri dobre prakse aktivnog uključivanja mladih sa invaliditetom u aktivnosti slobodnog vremena podeljeni sa preko 160 učesnika i medija tokom jednodnevne konferencije u Plovdivu održane 5. jula 2019.
U okviru projekta "PossitiveLeisure4Youth- slobodno vreme za mlade kao deo pozitivne pedagogije" održan je peti, ujedno i završni partnerski sastanak u Plovdivu. Tokom sastanka sumirali su se dosadašnja postignuća na projektu i dalji koraci u cilju doprinosa održivosti projekta. Ovo je bila ujedno i prilika da se integrišu finalne verzije Vodiča za omladinske radnike i nastavnike na temu “Kako izgraditi inkluzivnu omladinsku zajednicu kroz aktivnosti za provođenje slobodnog vremena?”, Priručnika za omladinske radnike i nastavnike u vezi sa inkluzivnim aktivnostima u slobodno vreme, i Aplikacije za mobilni telefon za inkluzivne rekreativne aktivnosti i aktivnosti u slobodno vreme. Doprinos finalizaciji navedenih materijala za srpsku verziju dali su nastavnici iz 8 srednjih škola, predstavnici 15ak organizacija koje rade sa mladima i za mlade, eksperti u oblasti socijalnog uključivanja mladih iz osetljivih grupa, što je još jedan od značajnih aspekata održivosti produkata projekta.
Na završnoj konferenciji koja je nosila simboličan naziv "Izgradnja omladinske zajednice kroz aktivnosti slobodnog vremena", pored predstavnica Beogradske otvorene škole, govorile su i nastavnica Sanja Novaković iz Ekonomsko- trgovinske škole iz Požarevca koja je istakla da su kreirani materijali izuzetno korisni za rad sa učenicima sa invaliditetom za osmišljavanje vanškolskih rekreativnih aktivnosti, dok je Suzana Ilić, nastavnica informatike iz Tehničke škole u Boru naglasila da je kreiranje onlajn alata, poput android aplikacija potrebno u većoj meri jer doprinosi većoj pristupačnosti i dopiranju korisnih znanja i informacija do većeg broja mladih.
Projekat realizuje Univerzitet u Plovdivu (Bugarska) u saradnji sa Nacionalnom asocijacijom stručnjaka koji rade sa osobama sa invaliditetom i Jedinicom za volonterizam 112 (Bugarska), Asocijacijom volontera u obrazovanju (Austrija), PhoenixKM BVBA (Belgija) i Beogradskom otvorenom školom.