Omladinska politika se odnosi na sistemsku podršku mladima koja je zasnovana na njihovim potrebama. Dugoročni cilj omladinske politike je da obezbedi učešće mladih u svim aspektima socijalnog, društvenog i političkog života i unapredi njihove životne uslove. U okviru te podrške obuhvata niz mera i aktivnosti koje sprovode državni organi, ustanove i organizacije civilnog društva.Ove mere i aktivnosti sprovode državni organi, ustanove i organizacije civilnog društva.
Beogradska otvorena škola (BOŠ) od svog osnivanja u centar svojih aktivnosti stavlja mlade kojima nudi Obrazovne programe i usluge čime ih osnažuje da postanu aktivni članovi društva i nosioci društvenih promena. Pored toga, BOŠ se aktivno bavi zagovaranjem za uspostavljanje sistemske i kontinuirane podrške mladima koja bi dovela do poboljšanja zapošljivosti mladih, njihovog bržeg ekonomskog osamostaljivanja i aktivne participacije po pitanjima koja se njih tiču.
Od svojih početaka, a u želji da što adekvatnije i kvalitetnije informiše mlade o svim pitanjima koja ih se tiču, BOŠ 2007. godine osniva portal Mingl. Mingl je osnovan sa misijom da srednjoškolcima i srednjoškolkama ponudi pregled informacija o studiranju, stipendijama, volontiranju, kursevima, radionicama, seminarima i slično na osnovu kojih oni mogu aktivno da razmišljaju o obrazovanju, profesionalnom razvoju i karijeri. Na portalu se neguje i autorstvo, te je stoga poseban akcenat na autorskim tekstovima i kolumnama koje se bave omladinskim temama i aktuelnostima. Članovi redakcije pokrivaju i kritički promatraju različite teme, posebno prate omladinski sektor (zapošljavanje, studije, preduzetništvo, kulturne aktivnosti mladih...), IT sektor, književnost, umetnost i nove omladinske trendove. Tokom prvih šest godina rada Mingl je informisao srednjoškolce i srednjoškolke, međutim vremenom je zajedno sa svojim čitaocima i čitateljkama rastao i počeo da se bavi temama koje su namenjene mladima generalno. Mingl sarađuje sa Unijom srednjoškolaca Srbije i portalom Youth.rs. U okviru portala nalazi se i baza visokoškolskih ustanova u Srbiji, kao i poseban edukativni kanal "Videopedija", koji sadrži kratke obrazovne video klipove, na različite teme. Autori i autorke tekstova na Minglu su mladi iz cele Srbije, a sadržaj se ažurira na dnevnom nivou koji možete pratiti odlaskom na www.mingl.rs. Redakcija Mingla trenutno broji 16 članova i članica. Portal Mingl je članica i jedan od osnivača Asocijacije onlajn medija, prvog udruženja te vrste u regionu, zajedno sa 16 drugih internet portala iz svih delova Srbije.
Uspostavljanjem institucionalnog okvira omladinske politike (2007. godine) formiranjem Ministarstva omladine i sporta, donošenjem prve Nacionalne strategije za mlade, utvrđene su prioritetne oblasti koje zahtevaju rad kako institucija, tako i organizacija civilnog društva, a kako bi se dugoročno popravio položaj mladih.
BOŠ je zahvaljujući svom višegodišnjem iskustvu nastavio da zagovara za dalji razvoj pravno-institucionalnog okvira i posebno doprineo jačanju kapaciteta kako lokalnih kancelarija za mlade tako i organizacija za mlade kako bi unapredio kvalitet aktivnosti na lokalu. Sa druge strane, kroz obrazovne programe i usluge nastavlja se sa pružanjem podrške mladima u oblastima koje su definisane kao prioritetne.
Pored direktnog rada sa mladima, u domenu razvoja i zagovaranja praktičnih politika, BOŠ-ov fokus je na unapređivanju zapošljivosti i to: povezivanju obrazovanja i tržišta rada i karijernom vođenju i savetovanju.
Pored saradnje sa Ministarstvom omladine i sporta, BOŠ je organizacija članica Krovne organizacije mladih Srbije, gde takođe svojim radom aktivno doprinosi ostvarivanju vizije KOMS-a. Naime, pored uključivanja BOŠ-a u najvišem političkom telu KOMS-a, Upravnom odboru, BOŠ je umnogome doprineo kreiranju ostalih značajnih strateških dokumenta: Strategija karijernog vođenja i savetovanja, Zakona o mladima, relevantna dokumenta u procesu reforme obrazovanja u Srbiji, Nacionalnog programa zapošljavanja mladih do 2020. godine. Dalje, BOŠ je aktivno učestvovao u procesima uspostavljanja kvalitetnije regionalne saradnje u oblasti omladinske politike, a kao rezultat toga formirana je i Regionalna kancelarija za saradnju mladih Zapadnog Balkana.
Imajiću u vidu brojne strateške teme BOŠ-a i činjenicu da je omladinska politika međusektorska, BOŠ nastavlja da svojim aktivnostima i programima aktivno doprinosi poboljšanju položaja mladih i prepoznavanju mladih od strane svih relevantnih aktera.