Svi zainteresovani za učešće u Programu podrške istraživačima „Dijalog promena“ imali su priliku da učestvuju na online infosesiji održanoj 19. novembra 2021. godine na Zoom platformi.
Infosesija se odvijala u dva dela. Najpre je kroz prezentaciju predstavljen projekat „Dijalog promena“, u okviru kog će se Program podrške istraživačima sprovoditi. Potom je predstavljen sam Program, uslovi za konkurisanje, tematske oblasti i najvažniji elementi koje uspešan predlog istraživačkog projekta treba da sadrži. Učesnici su takođe imali priliku da se upoznaju sa procesom selekcije i rokovima za konkurisanje.
PREZENTACIJA (PREUZMI)
Tokom drugog dela infosesije, učesnici su imali priliku da postavljaju pitanja na koja su odgovarali koordinatorka projekta Marina Lukić i docent dr. Dejan Pavlović sa Fakulteta političkih nauka u Beogradu. Snimak infosesije postavljen je na zvanični jutjub kanal Beogradske otvorene škole i moguće ga je pronaći na sledećem linku:
Podsećamo još jednom da je konkurs za podnošenje istraživačkih projekata STALNO OTVOREN do 30. marta 2022. godine do 15:00 časova. Beogradska otvorena škola obavestiće podnosioca istraživačkog projekta o statusu prijave u roku od 60 dana od dana prispeća istraživačkog projekta.
Tokom trajanja otvorenog poziva, zainteresovani istraživači se mogu obratiti timu Beogradske otvorene škole putem imejla: dijalogpromena@bos.rs. U cilju obezbeđivanja jednakih uslova za sve istraživače koji se prijavljuju za učešće, Beogradska otvorena škola neće davati mišljenja o temi, ciljevima, očekivanim rezultatima i aktivnostima pojedinačnih predloženih istraživačkih projekata.
Program podrške istraživačima sprovodi Beogradska otvorena škola u okviru projekta „Dijalog promena: Podrška reformama kroz saradnju organizacija civilnog društva i javnih vlasti“. Projekat je podržan od strane Delegacije Evropske unije (EU) u Srbiji, i biće realizovan u periodu od 2021. do 2023. godine. Projekat se sprovodi u partnerstvu sa Ministarstvom za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Vlade Republike Srbije, Republičkim sekretarijatom za javne politike Vlade Republike Srbije, Centrom za javne politike EU Univerziteta u Beogradu, Olof Palme Centrom, kao i u saradnji sa Uredom za udruge Vlade Republike Hrvatske. Više o projektu možete pročitati OVDE.