Beogradska otvorena škola (BOŠ) pruža finansijsku podršku civilnom društvu koje je prepoznato kao pokretač promena i ključan akter demokratskog razvoja. Budući da pripada civilnom sektoru, BOŠ prepoznaje njegove potrebe i neophodnost podrške u radu i razvoju.
Kroz partnerstvo sa organizacijama civilnog društva i medijima, BOŠ pruža finansijsku podršku organizacijama u cilju izgradnje boljeg društva zasnovanog na slobodi, znanju i inovacijama. Na ovaj način, BOŠ želi da poveća ulogu i uticaj civilnog društva u javnom životu u Srbiji, a posebno u procesu donošenja odluka. Stabilnost demokratskih institucija, vladavina prava i poštovanje ljudskih i manjinskih prava su nezamislivi bez aktivnog učešća civilnog društva u procesu donošenja odluka.
Ovakav vid podrške se realizuje i dopunjuje drugim sličnim aktivnostima i tipovima podrške, i programski je deo veće celine, sa jedinstvenim ciljem. BOŠ podržava civilno društvo u cilju njegovog razvoja, održivosti i efikasnog učešća i zastupljenosti lokalnih zajednica u javnom dijalogu.
Stvaranje podsticajnog okruženja za civilno društvo je zadatak i samog civilnog društva, a jedna od važnih komponenti svakako jeste i finansijska održivost. Nedovoljna razvijenost ove komponente je posebno vidljiva na lokalnom nivou, što direktno nepovoljno utiče na rad malih lokalnih OCD i dovodi do manjka njihovih aktivnosti. Imajući u vidu da su aktivnosti OCD na lokalnom nivou neophodne za artikulisanje interesa i potreba lokalnih zajednica, finansijska podrška je neophodna i izuzetno važna.
BOŠ podržava i rad pojedinaca, koji svojim aktivnostima i projektima doprinose boljem i kvalitetnijem životu svoje zajednice, ali i šireg društva. U svojim lokalnim zajednicama, ovi pojedinci su glas civilnog društva i oni koji najbolje prepoznaju potrebe svojih sugrađana.
Kako bi finansijska podrška najbolje mogla da odgovori na potrebe i zahteve civilnog društva, BOŠ unapređuje svoje programe, kroz savete i preporuke koje dolaze iz civilnog sektora. Na ovaj način, BOŠ se trudi da pruži adekvatnu podršku, posebno u onim oblastima koje predstavljaju prioritet u društveno-političkom kontekstu i javnim politikama u Srbiji, u procesu evropskih integracija.