Dobro upravljanje je proces upravljanja javnim resursima i donošenjem odluka u javnim politikama. To ne uključuje samo donošenje „pravih i ispravnih“ odluka, već i niz postupaka za donošenje tih odluka. Koncept dobrog upravljanja ima nekoliko važnih karakteristika: transparentnost, vladavina prava, raspoloživost, pravičnost, efikasnost i efektivnost, participacija.
Imajući u vidu da je javna uprava, od nastanka pravne države, menjala svoj oblik, te je od „vlasti“ postala „servis građana“, uloga civilnog društva je veoma važna u njenom unapređenju i reformi.
Beogradska otvorena škola (BOŠ) pokriva temu dobrog upravljanja, obuhvatajući nekoliko aspekata. BOŠ se najviše bavi istraživanjem i zagovaranjem odgovornosti, transparentnosti, i participacije. BOŠ istražuje i zagovara učešće građana u procesu donošenja odluka, posebno na lokalnom nivou, kao i transparentnost u procesu donošenja odluka, ali i u radu javne uprave. Do sada, BOŠ se bavio istraživanjem učešća i transparentnosti u oblasti evropskih integracija, visokog obrazovanja, radu lokalne samouprave, regionalnog razvoja, energetici i životnoj sredini.
Radi uspešnijeg učešća i dogovora sa svim zainteresovanim stranama u unapređenju ove oblasti, BOŠ sarađuje sa: Kancelarijom za evropske integracije Vlade Republike Srbije, Kancelarijom za saradnju sa civilnim društvom Vlade Republike Srbije, Kancelarijom za informacione tehnologije i elektronsku upravu, Poverenikom za slobodan pristup informacijama od javnog značaja, Ministarstvom državne uprave i lokalne samouprave, Republičkim sekretarijatom za javne politike, Stalnom konferencijom gradova i opština – Savezom gradova i opština Srbije, Ministarstvom omladine i sporta, jedinicama lokalne samouprave, međunarodnim organizacijama, organizacijama civilnog društva i regionalnim razvojnim agencijama.
Zaposleni u BOŠ-u učestvuju u Posebnoj radnoj grupi za izradu nacrta Akcionog plana za sprovođenje Startegije reforme javne uprave u Republici Srbiji za 2018. do 2020. godine, a takođe i u Međuministarskoj projektnoj grupi koja koordinira i prati sprovođenje Strategije reforme javne uprave u periodu 2015–2017. BOŠ je jedna od vodećih organizacija u SEKO mehanizmu za reformu državne uprave i za razvoj ljudskih resursa. BOŠ je takođe bila članica Posebne međuministarske radne grupe za izradu drugog Akcionog plana za period od 2016. do 2017. godine za učešće Republike Srbije u inicijativi Partnerstva za otvorenu upravu. BOŠ je, takođe, deo Mreže instituta i škola za javnu upravu u srednjoj i istočnoj Evropi, ali i mnogih mreža organizacija civilnog društva koje se bave dobrim upravljanjem, kako u zemlji, tako i u državama Zapadnog Balkana.