Svi zainteresovani za učešće u Programu podrške civilnom društvu za zaštitu životne sredine i održivi razvoj zajednica – Snažno zeleno, imali su priliku da učestvuju na online infosesiji održanoj 23. februara 2021 preko Zoom platforme i Youtube kanala BOŠ-a.
SNIMAK INFOSESIJE
Infosesija se odvijala u dva dela. Najpre je predstavljena komponenta programa Snažno zeleno koja je namenjena formalno registrovanim organizacijama civilnog društva. Ukratko su predstavljeni uslovi za konkurisanje i skrenuta je pažnja na najvažnije elemente koje uspešan predlog projekta treba da sadrži. Učesnici su takođe imali prilike da se upoznaju sa procesom selekcije i rokovima za svaki od njenih koraka.
Nakon predstavljanja druge komponente Programa namenjene neformalnim grupama, učesnici infosesije imali su priliku da postavljaju pitanja. Na pitanja koja su se odnosila na Poziv namenjen organizacijama civilnog društva ispred Beogradske otvorene škole odgovarali su Mirjana Jovanović i Lazar Jovčić iz programske oblasti Energija, klima, životna sredina, dok je na pitanja u vezi sa Pozivom namenjenim neformalnim grupama odgovarala Jelisaveta Jovanović, projektna koordinatorka Mladih istraživača Srbije.
Sve informacije o Pozivu namenjenom za organizacije civilnog društva nalaze se na ovom linku, dok informacije o Pozivu za neformalne grupe možete pronaći ovde.
Podsećamo, rok za podnošenje projektnih ideja za organizacije civilnog društva je 14.3.2021. godine, do 23 sata i 59 minuta. Predlozi projektnih ideja dostavljeni nakon postavljenog roka neće biti razmatrani. S druge strane, Poziv za neformalne grupe biće stalno otvoren do utroška svih sredstava.
Tokom trajanja otvorenog poziva, zainteresovane organizacije se mogu obratiti timu Beogradske otvorene škole putem mejla: zeleni.inkubator@bos.rs. Tim Beogradske otvorene škole će davati odgovore na pojedinačna pitanja isključivo putem elektronske pošte.
Program se realizuje u okviru projekta „Zeleni inkubator“ koji Beogradska otvorena škola sprovodi sa partnerima Mladim istraživačima Srbije i Inženjerima zaštite životne sredine. Projekat teži da doprinese osnaživanju organizacija civilnog društva koje se bave zaštitom životne sredine, da podrži inicijative lokalnih neformalnih grupa kao i da istraži potencijale i izradi preporuke za socio-ekonomski razvoj lokalnih zajednica na principima zelene (cirkularne) ekonomije. Više o projektu možete pročitati OVDE
Izvor fotografije: Freepik.com